Naar de inhoud
forestyas
EN

Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk bos

New Forest

Nigel Brown · CC BY 3.0

83% bomen eromheen en 2.114 soorten geregistreerd.

  • bomen binnen 3 km83%
  • wild binnen 10 km98%
  • soorten geregistreerd2.114

Het bos eromheen

83% bomen.

Lees het als de ringen van een doorgezaagde stam: van het midden naar buiten het land binnen 1, 3, 6 en 10 km, gekleurd naar wat het bedekt.

Bomen 85%Grasland 14%Wetland 0%Bebouwd 0%Bomen 83%Grasland 16%Akkerland 1%Bebouwd 0%Bomen 57%Grasland 42%Bebouwd 1%Bomen 50%Grasland 48%Wetland 0%Akkerland 0%Bebouwd 2%83%bomen · 3 km

Bomen, ring voor ring

  • 0–1 km85%
  • 1–3 km83%
  • 3–6 km57%
  • 6–10 km50%

Wat het land bedekt (1–3 km)

  • Bomen83%
  • Grasland16%
  • Wetland0%
  • Akkerland1%
  • Bebouwd0%

ESA WorldCover 2021 (10 m, van Sentinel-satellieten), elke 120 m bemonsterd. Een open plek, een weg of een meer telt als wat het is.

Wie hier leeft

2.114 soorten geregistreerd.

De planten, paddenstoelen, vogels en zoogdieren die hier het vaakst zijn waargenomen.

Egelboterbloem
EgelboterbloemRanunculus flammula153 waarnemingenChristian Fischer · CC BY-SA 3.0
Tormentil
TormentilPotentilla erecta139 waarnemingenUser:Tigerente · CC BY 2.5
Struikhei
StruikheiCalluna vulgaris127 waarnemingenUnknown author · Public domain
Gewone waternavel
Gewone waternavelHydrocotyle vulgaris127 waarnemingenUnknown author · CC BY-SA 3.0
Watermunt
WatermuntMentha aquatica125 waarnemingenBurschik at English Wikipedia · CC BY-SA 3.0
Moerashertshooi
MoerashertshooiHypericum elodes122 waarnemingenGhislain118 (AD) http://www.fleurs-des-montagnes.net · CC BY-SA 3.0
Europese beuk
Europese beukFagus sylvatica121 waarnemingenMalene Thyssen · CC BY-SA 3.0
Gewone dopheide
Gewone dopheideErica tetralix115 waarnemingenChristian Fischer · CC BY-SA 3.0
Adelaarsvaren
AdelaarsvarenPteridium aquilinum114 waarnemingenStefan.lefnaer · CC BY-SA 4.0
Veldrus
VeldrusJuncus acutiflorus112 waarnemingenJames K. Lindsey · CC BY-SA 3.0
Knolrus
KnolrusJuncus bulbosus108 waarnemingenJan Kops · Public domain
Pijpenstrootje
PijpenstrootjeMolinia caerulea106 waarnemingenElke Freese · CC BY-SA 3.0

Open waarnemingen binnen 5 km (GBIF, gelicentieerd voor elk gebruik). Drukbezochte plekken zijn beter vastgelegd dan afgelegen.

In cijfers

Het bos, gemeten.

89van de 100

Onze eigen beoordeling, alleen op basis van open data: boombedekking (40 punten), wildheid (20), geregistreerde soorten (30) en bescherming of erfgoed (10).

  • 83%Bomenvan het land binnen 3 km
  • 98%Wildgeen steden of akkers binnen 10 km
  • 2.114Soortenmeer dan eens waargenomen binnen 5 km

Wanneer wandelen

De beste periode is in september.

Hoe goed elke maand is voor een wandeling: milde dagen en weinig regen maken de balk hoger.

  1. Jan7°2°84 mm
  2. Feb7°2°65 mm
  3. Mrt10°2°61 mm
  4. Apr13°4°52 mm
  5. Mei17°7°58 mm
  6. Jun20°10°59 mm
  7. Jul22°12°64 mm
  8. Aug22°12°70 mm
  9. Sep19°10°49 mm
  10. Okt15°8°92 mm
  11. Nov10°5°92 mm
  12. Dec8°3°90 mm
  • Balk: wandelcomfort; het getal bovenaan is het gemiddelde maximum.
  • Eronder: gemiddeld minimum (NASA, 1991–2020).
  • Regen: maandtotaal.

De plek

New Forest.

Bos in Hampshire, Verenigd Koninkrijk

New Forest is een bos in Verenigd Koninkrijk.

Vanuit de ruimte gezien bestaat 83% van het land binnen 3 km uit bomen, en is 98% van het land binnen 10 km vrij van steden en akkers.

Rondom zijn 2.114 soorten geregistreerd: 933 planten, 1.000 paddenstoelen, 148 vogels en 33 zoogdieren.

De vaakst geregistreerde planten zijn: Egelboterbloem, Tormentil en Struikhei.

De beste periode om te wandelen is in september.

Beaulieu Mill Pond, New Forest, UK - panoramio
Nigel Brown · CC BY 3.0

Erheen en wandelen

Plan je bezoek

Een begeleide wandeling, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Van bovenaf

Het bos en zijn omgeving.

Het satellietbeeld van de 6 × 6 km rond de plek, met de wandelroutes, bijzondere bomen, picknickplekken en hutten die OpenStreetMap toont.

New Forest van boven gezien (Sentinel-2)
Van boven gezien: Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6 × 6 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Eromheen, in OpenStreetMap

  • 3gemarkeerde wandelroutes binnen 5 kmThe Deer Watch Trail, The Jubilee Trail, The Radnor Trail
  • 7benoemde en bijzondere bomen binnen 6 kmKnightwood Oak, Deputy Surveyors Oak, 'Goliath' Giant Sequoia en nog 4
  • 8picknickplekken binnen 4 km
  • 2schuilplaatsen en hutten binnen 6 km
  • 4uitkijkpunten binnen 5 kmAcres Down South, Boltons Bench, Bolderwood Deer Sanctuary en nog 1
  • 2bezoekerscentra binnen 6 kmNew Forest Centre
  • 37parkeerplaatsen binnen 3 km
  • 46campings binnen 10 kmAcres Down Farm, Aldridge Hill Camp Site, Pondhead Farm Camping en nog 43
  • 79overnachtingsplekken binnen 10 kmAngels Farmhouse Bed & Breakfast, Acorns of Lyndhurst B&B, Rosedale Bed and Breakfast en nog 76
  • 9restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Een laag getal kan gewoon betekenen dat niemand het nog heeft ingetekend.

In onze andere atlassen

Rond New Forest.

De bergen, meren, rivieren, watervallen en canyons rond dit bos, de uitkijkpunten erboven, de vogels en de nachtelijke hemel, in de atlassen van de familie.

Peakyas4 bergen binnen 25 km
St Catherine's Hill17 kmTennyson Down147 m · 22 kmAfton Down23 kmCompton Down24 km
Lakeyas1 meren binnen 15 km
Linbrook Lake0,5 km² · 11 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Foto's

Het bos, zoals mensen het zagen.

Alder trees beaulieu river fawley ford
Jim Champion · CC BY-SA 3.0
New Forest Cycle path
User:Paste · Public domain
Beaulieu, New Forest, UK - panoramio
Nigel Brown · CC BY 3.0

Andere bossen in de buurt.

New Forest

Verenigd Koninkrijk

  • 89Forestyas-score
  • 83%Bomen
  • 98%Wild
  • 2.114Soorten

Forest of Dean

Verenigd Koninkrijk · 121 km

  • 86Forestyas-score
  • 96%Bomen
  • 87%Wild
  • 2.082Soorten

Bekijk de gids

Prior Park Landscape Garden

Verenigd Koninkrijk · 76 km

  • 68Forestyas-score
  • 50%Bomen
  • 74%Wild
  • 1.514Soorten

Bekijk de gids

Stourhead

Verenigd Koninkrijk · 56 km

  • 58Forestyas-score
  • 28%Bomen
  • 78%Wild
  • 1.269Soorten

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam en soortWikidata (Q277755) · CC0
LandbedekkingESA WorldCover 10 m 2021 v200 · © ESA WorldCover project / Copernicus Sentinel data · CC BY 4.0
Soorten93.273 open waarnemingen binnen 5 km (GBIF, alleen CC0 en CC BY 4.0)
Bekijk deze waarnemingengbif.org
Namen en foto'sWikidata (CC0); GBIF Backbone Taxonomy · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
HoogteCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Temperatuur en regenNASA POWER (CERES SYN1deg, 2001–2020; MERRA-2)
Wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
ZusteratlassenPeakyas, Islandyas, Lakeyas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen gebouwd op open data, in zeven talen.